Mobil Uygulama Geliştirme ionic 4

Hibrit Uygulama Geliştirme

Yeni bir mobil uygulama oluşturmak için çözümünüzü seçmeye başladığınızda, genellikle çok çeşitli seçeneklerle karşılaşırsınız, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilsiniz. Uygulamanızı yalnızca yerel çözümlerle oluşturmak doğru seçim mi? Ekibiniz sadece web teknolojileri ile gelişmeye mi bakmalı? Dışarıdaki hibrit çözümlerden bazıları ne durumda? Bunlar, işiniz için en iyi yolun ne olduğunu tartışırken ortaya çıkan birçok soru arasında.

Süreci başlatmak için, bir sonraki başvurunuz için doğru çözümü seçmenin (veya önce) birkaç faktöre bağlı olduğunu unutmayın: Bütçeniz, zaman çizelgesi, ekibinizin teknoloji konusundaki tecrübesi ve son olarak hedef kitleniz.

Öyleyse, bununla birlikte, mobil uygulama geliştirmenin üç ana türünü inceleyelim ve bu çözümlerin her birinin yararlarını ve dezavantajlarını tartışalım. Makalenin sonunda, seçimleri daha iyi kavramanız ve mobil uygulama geliştirme hedeflerinize doğru çözümü bulabilmeniz gerekir. İlk önce türlerimizin ne olduğunu tanımlayalım.

Ankara Mobil Uygulama Geliştirme ionic 4
Ankara Mobil Uygulama Geliştirme ionic 4

Hibrit Mobil Uygulama Ionic 4

Ionic, JavaScript, HTML ve CSS gibi web teknolojilerini kullanarak iOS, Android, Windows ve diğer mobil platformlar için çarpıcı uygulamalar oluşturmanızı sağlayan bir mobil geliştirme çerçevesidir. Ön uçta Angular çerçevesini kullanır ve hibrit mobil uygulamalar oluşturmak için Apache Cordova’nın arka ucundaki gücünden yararlanır.

Ionic size tonlarca UI bileşeni, modern son teknoloji stiller, simgeler, animasyonlar, geçişler ve kolayca kutudan kolayca kullanabileceğiniz çok sayıda ürün sunar.

Ionic 4 & Angular 6 ile Android, iOS ve Tarayıcı için hibrit uygulama oluşturun.  Yerel uygulamalar oluşturmak için Ionic & Cordova kullanın.

Ionic  Kurulumu

Ionic uygulamalarını geliştirmek ve çalıştırmak için, en önemlisi Nodejs’e ihtiyacımız var, çünkü Ionic Node’nin CLI’sini görevler oluşturmak ve kaynaklar üretmek için kullanıyor. Nodejs resmi web Nodejs Gidip  indirmek gerekir: npm.

$ node -v

v6.11.0

$ npm -v

3.10.10

npm, bir İyonik Projedeki hemen hemen her bağımlılığı indirmek için kullanılan bir Paket Yöneticisidir.

Bir sonraki adım, TypeScript derleyicisini yüklemektir.

$ npm install -g typescript

# Taktıktan sonra, doğru takılıp takılmadığını kontrol etmek için:

$ tsc -v

Sürüm 2.3.4

Cordova ve Ionic CLI’yi Yükleyin

$ cordova -v

7.0.1

$ iyonik bilgi

genel paketler:

@ iyonik / cli-utils: 1.3.0

İyonik CLI: 3.3.0

Sistem:

Düğüm: v6.11.0

İşletim Sistemi: macOS Sierra

Xcode: Xcode 8.1 Yapı sürümü 8B62

ios-deploy: yüklü değil

ios-sim: yüklü değil

HEMEN ARA