İyi Bir SEO Hizmeti Almak İsteyenler İçin Önemli Tavsiyeler

İyi Bir SEO Hizmeti Almak İsteyenler İçin Önemli Tavsiyeler

En son ne zaman Google’da bir arama yaptınız? Cevabınız muhtemelen birkaç dakika önce veya daha kısa bir süre. Tıpkı sizin yaptığınız gibi, günün her saatinde binlerce arama yapıyor ve her aramada milyonlarca sonuç listeleniyor. Yine tıpkı sizin gibi, müşterileriniz de bu milyonlarca sonuç arasından belki de yalnızca ilk sayfadakileri ziyaret ediyor. Eğer siz de sitenizin ilk sayfadaki sonuçlar arasında yer almasını istiyorsanız, bir SEO hizmeti alarak rakiplerinizin önüne geçme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ancak SEO hizmeti veren ajans ve kişi sayısı hızla artarken doğru ekiple çalıştığınızdan nasıl emin olacaksınız? Aldığınız SEO hizmeti siteniz için uygun mu? Arama motoru optimizasyonu sitenize fayda sağlaması beklenen bir çalışmadır. Birlikte çalıştığınız SEO uzmanının yaptığı çalışmalar ile sitenize zarar verip vermediğini nasıl anlayacaksınız? Unutmamalısınız ki her SEO hizmeti kaliteli bir SEO çalışması yürütüleceği anlamına gelmez. SEO hizmeti alırken dikkat etmeniz gerekenleri ele alacağımız bu yazıdan sonra siz de artık aldığınız hizmetin aradığınız hizmet olup olmadığın anlamakta hiç zorlanmayacaksınız.

Standard Bir SEO Hizmeti Neleri Kapsar?

Alacağınız hizmet çalıştığınız kişi veya ajansa, yapacağınız sözleşmenin şartlarına ve bütçenize göre değişecek olmakla birlikte standard bir SEO hizmetinin şu çalışmaları kapsaması beklenir:

  • Sitenizin mevcut durumu hakkında bir ön rapor
  • Sitenizde iyileştirme gerektiren alanların tespiti ve teknik destek gereken alanların belirlenmesi
  • Teknik SEO yönergelerine göre sitenizde gerekli alanların düzenlenmesi
  • Rakipleriniz arasında sitenizin durumunun tespit edilmesi, rakip analizleri
  • Anahtar kelime analizi
  • Anahtar kelime analizi doğrultusunda içerik iyileştirmeleri ve içerik geliştirme çalışmaları

 

Birlikte çalışacağınız ajansın ya da SEO uzmanının çalışma şekline göre farklılıklar olabileceğini unutmayın. Ancak yine de alacağınız hizmetin temel SEO çalışmalarını içermesini bekleyebilirsiniz.

HEMEN ARA
Open chat
Powered by