Ankara Sosyal Medya Yönetimi

Bir markanın, bir firmanın veya bir ürünün pazarlanabilmesi ya da daha çok müşteriye ulaşabilmesi adına yapılması gereken belirli yöntemler vardır. Ancak gelenekselleşen yöntemlerin dışında son zamanlarda en çok gündem maddesi olan ve tanıtımlarda oldukça yardımcı olan sosyal medyanın etkilerinden de bahsetmek gerekiyor. Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Pinterest gibi oldukça farklı platformların olduğu sosyal medya dünyasında pek çok kullanıcının da bu alanlarda farklı hesapları olduğunu tahmin etmek çok zor olmayacaktır.

Profesyonel Firma

Zira milyonlarca hatta milyarlarca kullanıcının bulunduğu bu arenalarda boy göstermek ve doğru stratejileri uygulayabilmek adına yapılması gereken belirli başlı kurallar ve uygulanması gereken politikalar olduğunu da bu aşamada söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle insanların bu sosyal medya sitelerine göstermiş oldukları ilginin yanı sıra ilgi alanlarına yönelik olarak yapmış olduğu arama hacimlerinin de neredeyse ortalama bir arama motoru seviyesinde olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki teknolojinin yaygınlaşması ve artık neredeyse her insanda akıllı telefonun bulunması ile beraber sosyal medya sitelerine erişimin de her geçen gün katlandığına şahit olmak konusunda zorlanmıyoruz. Hal böyle olunca sosyal alanların doğru ve etkili bir biçimde kullanılması ve doğru pazarlama tekniklerinin uygulanması aşamasında tek başınıza hareket etmenizin yanında belirli noktaları profesyonel ve uzman ekipler ile aşmanız da çok daha faydalı sonuçlar doğuracaktır.

Ankara Sosyal Medya

Sosyal Medya

Kurumsal Şirketlerde Sosyal Medya ve Marka Yönetimi

Günümüzde tüketici alışkanlıklarının, pazarlama stratejilerinin ve rekabet koşullarının sürekli geliştiğini ve değiştiğini, teknolojik ve sosyolojik değişimlerin hayatımıza çok hızlı girebildiğini gözlemleyebiliyoruz. Bu değişimlere kurumsal markaların hızla ayak uydurmak zorunda olduğu ve bunun ne gibi faydalar sağlayabileceğini belirtmek isterim.

  • Sosyal medya sayesinde hedef kitle ile aracısız, doğrudan ve karşılıklı iletişim sağlanabilmektedir.
  • Sosyal içerikler özellikle farklı bir olgunlukta ise çok hızlı yayılabilmektedir.
  • Sosyal alanlar düşük hatta sıfır maliyetli olabilmektedir. Bir çok pahalı mecrayı da geçmeye başlamıştır. Örneğin, İngiltere’de şu anda internet kullanım oranı televizyon izlenme oranını geçmiş durumdadır.
  • Sosyal alanlar ölçümlenebilmektedir. Kullanılan başka hiçbir reklam pazarlamasında kaç kişinin gördüğü, yorum yaptığı ölçümlenememektedir. Sosyal alanda yorumdan daha öte yorumu yapanın kişisel özelliklerine kadar da analiz edilebilmektedir. Buradan markayı hangi (sosyal-yaş-cinsiyet-şehir)  kitlenin takip ettiği vb.. Sonuçlara da kolaylıkla ulaşılabilmektedir.
  • Sosyal medya marka-ürün bilinirliğini arttırır, marka alışveriş deneyimlerini gösteren tek platformdur, reklama katkı sağlar.

İşini her noktada iyi yapan ve müşterisine değer veren ya da vermeye çalışan kurumsal markaların mutlaka sosyal medya içinde güçlü ve sürekli olması gerekir. Bunun yanında e-ticaret yapan markaların olmazsa olmazıdır. E-ticaret olarak adı geçen elektronik ticaretin, yakın zamanda sosyal ve yeni nesil ticaret olarak anılacağı ve bilinen tüm ekoticaret hacminin içinde çok daha üstlerde ve bütünleşmiş olarak yer alacağı öngörülmelidir.

HEMEN ARA
Open chat
Powered by